Podnośniki nożycowe / podesty nożycowe

Windy towarowe » Podnośniki nożycowe / podesty nożycowe

  • Podnośnik nożycowy
    Podnośnik nożycowy

Dźwigniki nożycowe zwane są także: podnośnikami platformowymi, stołami podnośnymi lub podnośnikami nożycowymi, podestami nożycowymi. Urządzenia bardzo dobrze sprawdzają się na halach produkcyjnych, liniach montażowych, podczas załadunku i rozładunku towarów. Podnośniki nożycowe dostępne są w wielu wariantach wymiarów powierzchni roboczej (platformy roboczej). Urządzenia nie wymagają budowy szybu, co korzystnie wpływa na ich cenę jako urządzeń dla w/w zadań.

Na linach produkcyjnych i halach montażowych, a także podczas załadunku i rozładunku towarów, siła ludzkich mięśni nie będzie wystarczająca. Towary są zbyt ciężkie, dlatego potrzebna jest pomoc urządzeń zaprojektowanych do pomocy przy tych czynnościach.

Podnośnik nożycowy to funkcjonalne narzędzie, które znajduje zastosowania przy transporcie niewielkich, stosunkowo lekkich przedmiotów, na niezbyt dużą wysokość. Konstrukcja urządzenia wykonana jest ze stali. Podobnie platforma służąca do podnoszenia, a także układ nożyc. Zastosowany w urządzeniu silnik hydrauliczny lub podwójny układ siłowników, sprawnie podnosi ładunek. Podnośnik nożycowy jest alternatywą dla innych, bardziej zaawansowanych urządzeń dźwigowych. Jego niewątpliwą zaletą jest mała powierzchnia, która nie ogranicza przestrzeni roboczej. Po całkowitym jego opuszczeniu, praktycznie jest niezauważalny.

Podnośnik nożycowy to nowoczesne urządzenie dźwigowe. Ma wszechstronne zastosowanie w halach produkcyjnych, ale także w transporcie, a nawet w warsztatach mechanicznych.