Windy Homelift

Windy osobowe » Windy Homelift

Winda osobowa (platforma) Homelift to uproszczona konstrukcja idealnie dopasowująca się do budynków o małym i średnim natężeniu ruchu. Winda wyposażona w hydrauliczny napęd  posiada automatyczne drzwi teleskopowe lub centralne, rozwiązanie identyczne jak w standardowych windach osobowych.

Stosunkowo wolną prędkość (0,15 m/s) winda rekompensuje kilkoma parametrami:

 • bardzo małym zużyciem energii elektrycznej -  Zasilanie dźwigu 230 V jednofazowe, jednostki napędowe o mocy od 1,5 do 2,2, kW.  Należy również pamiętać, że winda Homelift jak i każda winda z napędem hydraulicznym praktycznie nie pobiera energii przy jeździe w dół (zjeżdża pod własnym ciężarem po otwarciu się zaworu).
 • dzięki nowoczesnym rozwiązaniom udało się stworzyć w pełni zautomatyzowaną windę platformową z automatycznymi drzwiami, co pozwoliło uniknąć ciągłego trzymania przycisku  jazdy podczas poruszania się windy pomiędzy kondygnacjami, jak to się odbywa w standardowych dźwigach platformowych. Przy niskich prędkościach dźwigów jest to proces długotrwały i  może być uciążliwy.
 • dzięki prostocie konstrukcji winda osobowa (platforma) Homelift posiada system stand-by, który pozwala oszczędzać energię elektryczną podczas postoju windy.
 • kolejnym atutem windy są wyjątkowo małe wymagania co do parametrów szybu:
  • podszybie windy - wymiar podszybia windy to tylko 150 mm, parametr szczególnie przydatny tam gdzie „wysoko” występują wody gruntowe.
   Podszybie – wymiar pomiędzy gotową posadzką najniższego przystanku, a najniższym punktem szybu.
  • nadszybie windy – wynosi jedynie 2600 mm, parametr szczególnie przydatny w istniejących budynkach, gdzie nie ma możliwości podniesienia dachu lub jego części, a także w budynkach zaprojektowanych z wysokością ostatniej kondygnacji nie przekraczającej 2600 mm wys.
   Nadszybie – wymiar mierzony od posadzki  najwyższego przystanku do stropu szybu windowego.